Президент України підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу

Світлина від Вінницька обласна державна адміністрація.

         Президент України Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу в Україні.

Документи   ухвалено Верховною Радою України на позачерговому засіданні 17 березня 2020 року.

Глава держави підписав Закон № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цей документ спрощує процедуру закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для боротьби з COVID-19. Лікарські засоби, призначені для боротьби з COVID-19, ввозитимуться без мита й ПДВ. Медикам, які зайняті на роботах з ліквідації захворювання, встановлено надбавку у розмірі до 200% заробітної плати. Працівники отримують можливість за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти неоплачувану відпустку протягом усієї тривалості карантину.

Крім того, на період карантину не нараховуються штрафи й пеня за несплату житлово-комунальних послуг, забороняється зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їхньої неоплати або оплати не в повному обсязі, заборонене примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг. На час карантину забороняється скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Згідно із законом, юридичний факт запровадження карантину належить до форс-мажорних обставин. Граничний термін подання електронних декларацій публічних осіб у цьому році продовжується до 1 червня. За порушення правил карантину запроваджується адміністративна відповідальність.

Детальніше за посиланням: http://president.gov.ua/news/prezident-ukrayini-pidpisav-zakoni-spryamovani-na-protidiyu-60209?fbclid=IwAR3P3QqYQTk5YPGM_IVHEEXPN_e8X50Qyp0AIzLovpGHgd0in66Mk-ss7rw

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 Internftional Licence, якщо не зазначене інше .