24 листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору.

23-24 листопада на Вінниччині відбулися заходи присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів 1921-1923, 1932-33 та 1946-го років.

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисно підготовлений голодомор 1932-1933 років. Влада забрала у людей все. Все до останнього колоска, до останньої зернини… Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення українців.

У скорботному заході 23 листопада взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова обласної Ради Анатолій Олійник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, працівники установ та організацій області, духовенство, представники організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації регіону.

В суботу, 24 листопада, відбудулися загальнодержавні жалобні заходи присвячені 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. О 16:00 год пройшла загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої українці по всьому світу запалили свічки пам’яті вшановуючи пам’ять жертв голодоморів в Україні.

 

Коментування закрито.

Comments are closed.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 Internftional Licence, якщо не зазначене інше .