Обласна виставка «Світ очима дитини»

У Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилася обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Світ очима дитини» ( 2–17 червня 2015 року ).

Вже традиційно, кожного року на початку червня, в нашій Світлиці відкривається виставка, присвячена Міжнародному дню захисту дітей.

Відрадно, що наша подільська земля щедра як на народних майстрів так і на юні таланти, які під керівництвом майстрів відроджують народні традиції, адже українці належать до когорти цивілізованих етносів світу, що зберегли унікальну національну культуру, в тому числі і дитячу іграшку. Показово, що останнім часом з’явилася велика кількість іграшок за давніми зразками, а також пластичних творів на фольклорні та історичні теми у виконанні юних майстрів.

0106201501Експозиція нинішньої виставки вражає своєю різноманітністю. Тут і традиційна народна іграшка та живописні картини на дитячу тематику у виконанні знаних подільських майстрів, тут і дитячі роботи з різних видів народного мистецтва (керамічна іграшка, живопис, рогозоплетіння, лялька-мотанка, декоративний розпис, художнє випилювання, витинанка, різьба по дереву, малярство на склі, вишивка, батік). Всього більше 200 робіт представлено на виставці.

Більшість із них – це дитячі роботи учасників мистецьких студій та гуртків образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва Вінниччини: зразкові аматорські – Клембів
ська ДМШ Ямпільського району, «Юний майстер» Оратівського РБК, «Гостина» Сосонського СБК Вінницького району, «Дивосвіт» Могилів-Подільського МБНТ; мистецькі дитячі студії м.Вінниці: «Гончарне коло», «Арт-майстерня «Скриня»», кераміки і гончарства Палацу дітей та юнацтва; художні відділи Вінницької ДМШ №2, Хмільницької ДШМ, Станіславчицької ДМШ Жмеринського району; гурток рогозоплетіння с.Писарівки Вінницького району. А також народні іграшки із фондової колекції ННЛ ЕП ВДПУ ім. М.Коцюбинського та роботи студентів Тульчинського училища культури.

0106201503Енергією любові до дітей наповнені роботи наших знаних майстрів – Сергія Погонця з Крищинець Тульчинського району та Вікторії Ніколаєвої з Вінниці (кераміка); Людмили Сорочинської з Могилів-Подільського (народне малярство); Олександра Крутих з Вінниці (художнє випилювання), Володимира Купчишина з Вінниці (різьба по дереву); Зінаїди Мартинової та Любові Косенко з Тростянця (народна лялька): Сергія Бугая з Човновиці Оратівського (декоративний розпис); Олексія Краснова з Вінниці (батік); Вікторії Микитенко, Альони Латюк з Гайсина, Олени Тонкевич з Жежелівки Козятинського району та Яни Магеровської з Тульчина (ляльки-мотанки).

В усіх творах учасників виставки панує барвисто-декоративне багатство, фарби наповнюються світлом наче опромінені сонцем. Органічні, гармонійні сюжети будять яскраві асоціації, наповнюють особливою енергією, викликають роздуми, завдяки яким впевнюєшся в істинності та чистоті нашого буття.

Коментування закрито.

Comments are closed.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 Internftional Licence, якщо не зазначене інше .