Надбанням громади Гайсинського району Вінницької області є бубнівська кераміка сіл Бубнівка і Новоселівка. Цей унікальний вид мистецтва існує і безперервно функціонує у соціокультурному середовищі подільського краю. Бубнівська кераміка характеризується різноманіттям виробів гончарів із красою підполив’яного візерунку і дзвінкими переливами барв, дивовижними рослинними орнаментами і жовто-коричневими, білими, блакитними і сірими кольорами. «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки» – занесена до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.
З метою збереження бубнівської кераміки на Гайсинщині проводиться відповідна робота. Майстри гончарного мистецтва Гайсинщини – Міщенко Ф.І., Шпак Т.І., Дмитренко Т.І. та інші систематично використовують в своїй творчості елементи традиційного бубнівського орнаменту, поширюючи бубнівську гончарну традицію в місцях свого проживання і творчості. Для зацікавлених осіб постійно проводяться майстер-класи по виготовленню гончарних виробів, показуються елементи бубнівського розпису. При бубнівській середній школі працює гурток художньої кераміки, керівник гуртка Яковенко Надія Олексіївна, учитель іноземної мови та літератури, в гуртку займається 12 учнів 5-11 класів, де майстри гончарного мистецтва, зокрема директор музею гончарного мистецтва, Заслужений майстер народної творчості Шпак Т.І., знайомлять дітей з історією розвитку бубнівської кераміки, вивчають основні елементи бубнівського орнаменту.
Неодноразово проводилися майстер-класи на семінарах, пленерах гончарного мистецтва. Наприклад, майстер-класи були проведені на обласному семінарі вчителів трудового навчання, семінарі директорів шкіл Кіровоградщини по обміну досвідом роботи. Бубнівська школа, зокрема керівник гуртка «Співоча глина» взяли участь у спільному проекті з ліцеєм №7 м. Вінниця «Світові культурні надбання України» за сприяння інституту ім. Гете м. Київ, де було представлено бубнівську кераміку.
На 2020-2021 навчальний рік планується продовжити навчання гуртка при Бубнівській середній школі.
![]() |
![]() |
З метою популяризації бубнівської кераміки постійно організовуються виставки гончарних виробів в містах Гайсині, Вінниці, Ладижині, Тростянець та інших. Наприклад, виставка була представлена на Міжнародному фестивалі дерев’яних скульпторів «Ладижинський гай – 2019». Музей гончарного мистецтва, як основний популяризатор бубнівської кераміки взяв участь у І регіональному конкурсі «Туристичний олімп – 2019», де вийшов переможцем в номінації «Кращий музей». Також бубнівська кераміка представлена в фільмі в мережі Інтернет «Міста і містечка України. м.Гайсин».
Протягом літа 2020 року був проведений капітальний ремонт покрівлі в музеї гончарного мистецтва (музеї-садиби братів Герасеменків) с. Новоселівка. Оновлено розпис на внутрішніх стінах музею та зроблено зовнішній косметичний ремонт.