"Увага! На даний час сайт модернізується! Просимо вибачити за незручності!"

Пам’яті Іллі Васильовича Безбаха

 

 

До ювілею засновника і першого директора

Вінницького обласного художнього музею !

Ілля Васильович Безбах – заслужений діяч мистецтв України, дослідник мистецької спадщини регіону, художник народився 7 червня 1945 року в с. Мазурівка Тульчинського району Вінницької області. Вищу освіту отримав у Вінницькому державному педагогічному інституті, поєднуючи її музичний напрям з удосконаленням майстерності художника в студії О.Я. Остапова впродовж 5 років. Діяльність в галузі культури розпочав у 1969 році, з 1972 до 1987 року працював інспектором з мистецтва управління культури Вінницького облвиконкому.

У 1987 році Ілля Безбах став ініціатором створення  Вінницького обласного художнього музею, який за роки свого функціонування здобув славу найяскравішого культурного центру регіону.

Фондова колекція музею за роки директорства Іллі Безбаха збільшилася втричі за рахунок значного поповнення творами живопису сучасних українських художників, декоративно-вжиткового мистецтва України. У 2000 році в листі Міністерства культури і мистецтв України за № 11-3608/17 Вінницький обласний художній музей був визнаний одним із провідних музеїв України. Упродовж 1988 року було створено філії: Ямпільський художній музей, Шаргородський художній музей. У 1989 році — Новоселівський гончарний музей ім. братів Герасименків. У липні 2005 року в Староміському районі Вінниці було відкрито науково-дослідний відділ художнього музею —”Музей гончарного мистецтва О. Г. Луцишина”.

1993 року в музеї відкрито Салон мистецтв Вінницького обласного художнього музею, — структуру, засновану на синтезі живопису, музики, слова. Відповідно до сучасної концепції музейної діяльності про приналежність музеїв дітям, упродовж багатьох років в музеї діють Центр музейної педагогіки, фестивалі, пленери, які завдяки розробленим програмам залучили до музею нові покоління українців.

Останнє десятиліття Вінницька державна телерадіокомпанія  ВДТ-6 транслювала програму «Телемузей. Історія однієї картини», ведучим і автором якої став Ілля Безбах як мистецтвознавець й історик мистецтва. Одним із перших він утілив у життя нові тенденції музейної справи. Інтеграційні функції музею  відобразилися в тісній співпраці з культурними інституціями, творчими організаціями України — Національною академією мистецтв України, Національною академією образотворчого мистецтва та архітектури, Національною спілкою художників, музеями, галереями України, а також посольствами, культурними центрами, закладами культури інших держав — Франції, Польщі, Німеччини, Швейцарії, США, Аргентини та інших країн.

У 2012 році Ілля Васильович нагороджений медаллю «Гідному шани» Академії мистецтв України – вручив нагороду президент Академії мистецтв України, ректор Національної академії живопису і архітектури, народний художник України, лауреат Національної премії України ім.Тараса Шевченка Андрій Чебикін особисто.

Впродовж останніх років Ілля Безбах працював над створенням філій музею в районах та області.

Широкий  творчий діапазон, поєднання  якостей ініціативного керівника, харизматичного лідера і чуйної людини позначають яскравим неординарним талантом усі сфери його діяльності, зокрема й мистецьку.

Талановитий самобутній художник Ілля Безбах тривалий час плідно працював в жанрі станкового живопису, презентуючи свою творчість на численних персональних, міських, обласних, та всеукраїнських виставках. Його роботи є в музеях,  приватних колекціях України та поза її межами. За високий рівень професіоналізму, вагомий внесок у розвиток української культури і мистецтва у 2000 році Іллі Васильовичу присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Твори Іллі Безбаха сповнені глибокою філософією особистісного осягнення дійсності, колористичною злагодженістю, вивіреністю й водночас невимушеністю композиційного устрою. В цілому виставка виразно відображає особистість самого художника, притаманні йому життєствердну любов до рідного краю, натхненність невичерпною силою природи та високу естетичну культуру, якими пронизаний кожний фрагмент його полотен.

Коментування закрито.

Comments are closed.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 Internftional Licence, якщо не зазначене інше .