Тридцятий Всеукраїнський пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг»

Всеукраїнський  пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг» щорічно проводиться у Державному історико-культурному заповіднику «Буша», що у Ямпільськму районі.

Пленер був започаткований  у 1986 році з ініціативи управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного центру народної творчості, Ямпільської райдержадміністрації та районної Ради.

Мистецькі пленери проводяться щорічно в серпні місяці за підтримки Національної  спілки майстрів народного мистецтва України

Головною  метою пленеру є відродження та збереження багатовікової традиції подільських каменотесів та розвитку художніх промислів.

Щороку «Подільський оберіг» збирає скульпторів–каменотесів із  різних куточків України.

За роки  буття «Подільського оберегу» створено унікальне явище –  Бушанський музей скульптури під відкритим небом. На його території встановлено  понад 180 скульптур із каменю-пісковику виготовлених  учасниками  26 пленерів, які відтворюють образи учасників і героїв оборони Буші, історичні постаті, літературні персонажі козацтва, інші образи української міфології та історії. 70 скульптур встановлено в районах області та за її межами.

Коментування закрито.

Comments are closed.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 Internftional Licence, якщо не зазначене інше .