Відбулося VІІ Всеукраїнське літературно-мистецьке свято імені Степана Руданського «І я знов живий світ оглядую».

З нагоди відзначення 182-ї річниці від дня народження видатного земляка-гумориста Степана Васильовича Руданського 16-17 січня 2016 року у селі Хомутинці та у м. Калинівці було проведено VІІ Всеукраїнське літературно-мистецьке свято імені Степана Руданського «І я знов живий світ оглядую».

Захід розпочався 16 січня колядкою у виконанні колективу «Вінок Руданського». Згодом всі бажаючі вирушили на покладання квітів до пам’ятника Степану Руданському. Біля музею-садиби було відкрито пам’ятну дошку Юлії Всеволодівні Грош, яка, за словами сільської голови Оксани Мудрик, була засновницею музею-садиби видатного фольклориста.
Згодом відбулася екскурсія музеєм Степана Руданського. Гості свята дізналися цікаві факти з життя видатного діяча і змогли поринути в колорит його творчості, адже в садибі знаходяться речі, якими він користувався протягом життя, розміщені стенди з пам’ятними датами та місцями перебування гумориста, є навіть грудочка землі та гілка кипарису з могили Руданського у Ялті.
Концертна програма в будинку культури об’єднала не лише місцеві колективи, на гостину завітали «Тріо Розмарин» з Києва, полтавські «Язикаті Хвеськи» та гуцул з Івано-Франківщини Тарас Ровенко.
17 січня свято проходило у місті Калинівка, де традиційно були представлені світлиці територільних сільських громад. Було оголошено, що центральна площа міста тепер носитиме ім’я славетного земляка. У Калинівці свято також розпочалося покладанням квітів до пам’ятника гумористу. Почали концертну програму з улюбленої пісні Степана Руданського «Повій, вітре, на Вкраїну» та з виступу заслуженого артиста України, начальника управління культури та мистецтв Станіслава Городинського. Знаменним стало вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії С.Руданського Бойку Михайлу Олексійовичу, письменнику-гумористу із с.Пиків Калинівського району за книгу гумористичних творів «Танці в кропиві».
З нетерпінням гості свята чекали традиційної забави – піднімання на дерев’яний 10-метровий стовп за подарунками.
Свято тривало більше чотирьох годин і весь цей час гості слухали співомовки Степана Руданського, насолоджувалися творчістю його прихильників, танцювали та грілися теплою юшкою. Захід об’єднав прихильників творчості фольклориста з усіх куточків України.

15MiRl4O2aQ

dVUw8GtUuy4

Памятник зведено у 1969 році.

ciC7kH5KdJsВідкриття пам’ятної дошки Грош Юлії Всеволодівні – засновниці музею-садиби

BO-Ux_9d8wQМузей-садиба Степана Руданського

V4-zUpo35tgМогили батьків відомого фольклориста

s2-gu9yKupoПривітання від голови Калинівської районної ради Поліщука Василя Кіндратовича,

першого заступника голови райдержадміністрації Слабчука Юрія  Олексійовича та

депутата Вінницької обласної ради Барсьося Володимира Васильовича

PfJ-mTN05e0

ZcJG1vIVTeA

fuAuggCoe4Y

PbXj7vyt7jA

FyzjQ0QFIxo

8Pu3Nq5WBjQ

oRy0OHf_Z-MПривітання від Заслуженого артиста України, начальника управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Станіслава Городинського

nYrO9fqkcdg

QihDKTzWIFEПривітання від керівництва області та району

aDiztpoH6B0

caOLW4skm2I

Коментування закрито.

Comments are closed.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 Internftional Licence, якщо не зазначене інше .